Apple Büyük Oynuyor

iCAR MI GELİYOR ?

Geliştirdiği ürünlerle teknoloji dünyasını değiştiren, tabiri caizse insanlığa çağ atlatan , dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan ve bugün yaklaşık değeri 650 milyar dolar olan Apple, kurucusu Steve Jobs’un ölümünden sonra inovasyon kolunun zayıfladığı eleştirilerine maruz kalırken ortaya atılan bir iddia Apple’ın bu eleştirilere cevap niteliğinde bir hamle hazırlığında olduğunu gösterdi.

 

elon

İddiaya göre Apple otomotiv sektörüne girmeye hazırlanıyor. Üstelik bu girişiminin içindeki bir isim dikkat çekiyor. Tesla Motors’un kurucu ortaklarından birisi ve CEO’su Elon Musk.  Steve Jobs’un ölümünden sonra  Apple’da yenilikçi bir beyin eksikliği olduğunu savunanların sayısı yadsınamayacak kadar çok. Projede adı geçen Elon Musk da bir çok yönden Jobs’a benzetiliyor. İddiaya göre Apple ya Tesla Motors’u satın alarak bu hayalini gerçekleştirecek  ya da Tesla Motors – Apple  işbirliği sonucu bu adım atılacak.  Üretilmesi planlanan aracın elektrikle çalışması bekleniyor. Ayrıca uzun zamandır düşüşte olan Amerikan otomotiv sektörü de bu projeyle pozitif bir ivme yakalayabilir.

Üretilmesi durumunda adının ne olacağıyla ilgili herhangi bir bilgi olmamasına rağmen mevzu bahis Apple olunca herkesin aklına “iCar” ismi geliyordur yanlış düşünmüyorsak.

Author: YY

Share This Post On

Submit a Comment