Whatsapp’a 2 Yeni Özellik

whatsapp ekonomisozluk.com logo
Yeni Sürüm Yeni Özellikler

Yakın zamanda Facebook tarafından 19 milyar$ karşılığı satın alınan ve bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın bu satın almadan sonra nasıl değişikliklere uğrayacağı merak konusuydu. Yeni sahibi Facebook olunca doğal olarak hakkında bir çok haber çıkan Whatsapp’a görüntülü konuşma eklentisinin geleceği gibi olumlu haberlerin yanı sıra , Facebook politikaları gereği uygulamanın reklamdan geçilmeyeceği yönünde olumsuz haberleri de duymuştuk

Bu söylentilerin doğru çıkıp çıkmayacağını ileride göreceğiz.Bu tip köklü değişim söylentilerinin arasında yeni çıkan bir habere göre Whatsapp’ın yakında çıkacak güncel versiyonunda iki önemli yenilik olacak.

Profil Fotoğrafınızı Herkes Göremeyecek

Yeni özelliklerden ilki profil fotoğrafınızla ilgili. Bu yeniliğe göre profil fotoğrafınızı artık istemediğiniz kişiler göremeyecek. İstemediğiniz kişilerden kasıt ise telefon rehberinizde olmayan kişiler. Mevcut sürümde telefon rehberinizde olmayıp da numaranızı bilen bir kişi kendi telefonuna numaranızı kaydettiğinde profil fotoğrafınıza bakabiliyordu. yeni eklentiyle bu açık kapatılacak.

Last Seen’e Düzenleme

Bir diğer yenilik ise Whatspp kullanıcılarının en çok muzdarip olduğu konuyla ilgili. Bu konu sosyal medyada her gün hakkında binlerce kişinin isyan ettiği “last seen” özelliği. Yeni versiyonla birlikte artık sadece izin verdiğiniz kişiler “last seen”  bilgilerinize erişebilecek.

Author: YY

Share This Post On

Submit a Comment